Malowanie oczu kredką oraz cieniami zwykle przysparza kobietom wielu problemów. Rzeczywiście, perfekcyjne wykonanie makijażu oczu wcale nie jest proste, taki makijaż bowiem wymaga niezwykłej staranności i precyzyjności.

Prawidłowo wykonany makijaż oczu doda wdzięku oraz uroku każdej kobiecie, bez względu na wiek. Dlatego tym bardziej warto znaleźć nieco czasu na naukę kilku praktycznych wskazówek, dzięki którym nakładanie cieni czy tuszowanie rzęs nie będzie nam sprawiało już tak wielu trudności.

By cieszyć się idealnie pomalowanymi oczami, na pewno niezbędne nam będą cienie do powiek, tusz do rzęs, a także kredka do oczu (czarna lub brązowa). Warto także w swojej kosmetyczce posiadać specjalną bazę pod cienie do powiek, która skutecznie będzie przedłużała żywotność wykonanego przez nas makijażu oczu oraz zestaw pędzli (a zwłaszcza pędzel do nakładania cieni).

Perfekcyjny makijaż oka należy rozpoczynać zawsze od nałożenia bazy pod cienie. Za bazę może nam posłużyć także odrobina pudru w kamieniu, która także będzie utrwalała cień. Kiedy kosmetykiem pokryjemy powiekę, wówczas kolejnym etapem będzie nakładanie cieni. Całą powiekę starajmy się pokryć cieniem w jednym, jednolitym kolorze. Podkreślmy także delikatnie wewnętrzny kącik oka, wówczas nasze spojrzenie będzie jeszcze bardziej wyraziste i spektakularne. Załamanie powieki należy natomiast zaznaczyć nieco ciemniejszym cieniem.

Kolejnym istotnym etapem jest narysowanie kreski, ciągnącej się wzdłuż górnej linii naszych rzęs. W tym celu możemy wykorzystać czarną lub brązową kredkę. Dobrze sprawdzi się także eyeliner, ale jego używanie wymaga już nieco większej wprawy, więc panie, które mają do czynienia z tym kosmetykiem po raz pierwszy, mogą mieć trudności w rysowaniu kreski eyelinerem.

Wykończeniem naszego makijażu będzie tuszowanie rzęs. W zależności od pożądanego efektu, możemy nałożyć jedną lub dwie warstwy tuszu. Wykonując makijaż oczu, koniecznie pamiętajmy o tym, by był on właściwie dobrany do okazji. Jeśli zatem malujemy się do pracy, oczy podkreślajmy delikatnie, używając jasnych cieni. Makijaż na wieczór może być już nieco bardziej wyrazisty, możemy więc sobie pozwolić na uwodzicielskie spojrzenie, które zapewnią nam mocno podkreślone oczy oraz wytuszowane rzęsy.